Transakcję odkupu auta można podzielić na kilka etapów, które zostały opisane poniżej. Oczywiście w indywidualnych przypadkach możemy się dostosować w taki sposób, aby spełnić oczekiwania naszego klienta. Zdajemy sobie sprawę, że osoby zainteresowane naszą usługą oczekują szybkiej obsługi, dlatego staramy się aby, aby klient poświęcił jak najmniej czasu na sprzedaż samochodu.

Krok 1. Pierwszy kontakt ze skupem samochodów

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na naszej stronie, dotyczącymi przede wszystkim skupowanych roczników aut oraz obszaru działania naszego skupu samochodów.

Kontakt Skup Samochodów Selcar

Następnie klient kontaktuje się z nami. Można to zrobić na kilka sposobów. Zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszenia sprzedaży a następnie kontaktu telefonicznego. Często nie jesteśmy w stanie wycenić auta podczas rozmowy. Taka sytuacja ma miejsce głównie w przypadku samochodów mało popularnych. Dodatkowo w formularzu można bez pośpiechu opisać auto oraz dołączyć zdjęcia, dzięki czemu możemy wstępnie zapoznać się ze stanem wizualnym auta oraz możemy dokonać wstępnej wyceny.

Jeśli jesteśmy zainteresowani ofertą kontaktujemy się telefonicznie lub mailowo w celu umówienia spotkania.

 

Powody braku zainteresowania są trzy:

 • Pierwszy z nich jest zbyt wysoka cena za auto. W tym przypadku wysyłamy naszą wstępną propozycję na adres e-mail.
 • Kolejny powód to rocznik auta oraz stan. Nie skupujemy aut starszych niż 12 lat, aut angielskich oraz poważnie uszkodzonych, nadających się wyłącznie na części. Takie samochody są kupowane przez firmy współpracujące z nami, a zgłoszenia prosimy przesyłać wyłącznie za pomocą specjalnego formularza.
 • Ostatni powód to miejsce oględzin. Z terenu całego kraju skupujemy wyłącznie auta maksymalnie 6 letnie. Czasami zdarzają się wyjątki, np. w przypadku samochodów starszych, ale wyjątkowo zadbanych lub mających niewielki przebieg. Więcej informacji znajduje się w dziale „Obszar działania„.

Staramy się odpisywać na każde zgłoszenie, nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowani. Jeśli Twój samochodów spełnia nasze warunki, a mimo to nie otrzymałeś odpowiedzi – skontaktuj się z nami telefonicznie.

Aby dopasować ofertę do konkretnego samochodu oraz warunków rynkowych każda wycena jest przygotowywana indywidualnie i czasami zdarza się przeoczenie. 

Krok 2. Spotkanie i oględziny auta

Kolejny etap to spotkanie i oględziny. Oceniamy stan auta u klienta – w miejscu zamieszkania lub miejscu pracy. Nigdy nie zabieramy pojazdu do warsztatu, A.S.O. czy stacji diagnostycznych. Oględziny trwają zazwyczaj kilkanaście minut.

Główne etapy oględzin to:

 • wzrokowe sprawdzeniu stanu wizualnego samochodu
 • wykrycie i ocena przeszłych napraw blacharsko-lakierniczych
 • sprawdzenie dokumentacji
 • krótka jazda próbna i ogólna ocena stanu technicznego

Jeśli dojdzie do porozumienia odnośnie ceny, przechodzimy do kolejnego kroku jakim jest sporządzenie umowy kupna-sprzedaży. Jeśli wystąpią wątpliwości co do dokumentacji i stanu prawnego, a występują one bardzo rzadko, wymagamy wizyty w Wydziale Komunikacji. Zazwyczaj taka procedura zabiera nie więcej niż 1 godzinę.

Krok 3. Wypełnienie dokumentów

Po oględzinach, uzgodnieniu ceny oraz pozostałych warunków dochodzi do sporządzenia umowy. Posiadamy gotowe umowy sprzedaży o standardowej treści (zobacz wzór), dzięki czemu klient nie musi się martwić również o to. Sporządzenie umowy to również kilkanaście minut.

Do przeprowadzenia transakcji niezbędne są:

 • dowód rejestracyjny samochodu
 • karta pojazdu – ?W przypadku braku karty pojazdu (została zgubiona lub zniszczona) należy udać się do Wydziału Komunikacji po zaświadczenie. Na podstawie tego zaświadczenia przyszły właściciel będzie miał możliwość otrzymania duplikatu.  
 • dokument tożsamości właściciela ?Preferujemy dowód osobisty, jednakże dopuszczamy również paszport, prawo jazdy itp.  
Sprzedaż samochodu umowa

Prosimy również o przygotowanie wszystkich dokumentów i dodatkowych akcesoriów do pojazdu, takich jak:

 • ważna polisa OC – jeśli ubezpieczenie OC nie jest ważne należy nas o tym wcześniej poinformować
 • książka serwisowa pojazdu
 • faktury i rachunki za wykonane naprawy
 • dokumenty otrzymane od dealera lub poprzedniego właściciela
 • etui z instrukcją obsługi, broszurami itp.
 • dodatkowe akcesoria (bagażnik dachowy, dywaniki, części, itp.)
 • dodatkowy komplet opon/kół ?Za zgodą właściciela możemy sami odebrać opony/koła z przechowalni po przeprowadzeniu transakcji.
Krok 4. Płatność
Przekazanie pieniędzy za samochód przy odkupie auta

Od razu po sporządzeniu wszystkich dokumentów wypłacamy pieniądze.

Do wyboru są trzy formy płatności:

 • gotówka
 • przelew bankowy
 • wpłata gotówki na konto właściciela w oddziale banku
Krok 5. Opinia o firmie

Sporządzenie umowy i wypłacenie gotówki to teoretycznie ostatni etap transakcji odkupu auta. Jednakże dla nas ważna jest również dobra opinia o firmie oraz polecanie nas wśród znajomych.

Ponieważ nie tolerujemy wypisywania własnoręcznych referencji na naszej stronie (a tak jest najczęściej wśród firm konkurencyjnych), jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą opinię wysłaną do nas za pośrednictwem formularza w dziale „opinie klientów„. Buduje to naszą wiarygodność i zachęca przyszłych klientów do kontaktu. Dla osoby, która już skorzystała z naszych usług to tylko 5 minut, a dla nas jest to niemożliwe do wykonania. Wiadomo, że w dobie tak dużej liczby osób zajmujących się skupem aut ważne jest korzystanie z usług sprawdzonej firmy. Oczywiście na życzenie klienta możemy nie dodawać danych lub usunąć ją w każdym momencie.

skup samochodów opinie

Kupiliśmy od Ciebie samochód?

Pamiętaj o napisaniu opinii – to dla nas bardzo ważne!

Dodaj swoją opinię